Podání přihlášky patentu v oblasti solárního provzdušňovače

V současné době se nám podařilo dokončit prototyp solárního vodního čeřiče určeného k provzdušňování vodních ploch, zejména pak chovných nádrží. Viz Solární provzdušňovač.

Podání přihlášky patentu v oblasti kombinovaných FV panelů

V současné době se nám podařilo dokončit prototyp kombinovaného solárního panelu určeného k efektivnějšímu získávání elektrické energie s následným využitím odpadního tepla vznikajícího během provozu FV panelu. Viz Kombinované FV panely

Dálkový dohled

Nově jsme se zaměřili na dálkový dohled a dálkové ovládání MVE. S tím souvisí také automatizace a zabezpečení turbíny z hlediska nouzových stavů.

Časopis Industry

Dozvíte se o nás také v článku časopisu INDUSTRY (str. 8-11)

více

Časopis Vision

Rozhovor se zakladatelem a ředitelem společnosti HYDROSERVIS-UNION pro s.r.o. v časopise VISION (str. 16-19)

více

Kombinované fotovoltaické panely

Standardně vyráběné fotovoltaické panely pracují v závislosti na optimálních podmínkách s maximální účinností okolo 17 %. Zbývající energie je přeměněna na odpadní teplo, které ohřívá solární fotovoltaický panel. Získané odpadní teplo je vyzářeno bez užitku do okolí.

U fotovoltaických panelů vznikají takzvané žhavé body, které mají za následek degradaci polovodičových prvků a zkrácení životnosti panelu. Zvyšování provozní teploty FV panelu nevyužitým odpadním teplem má navíc za následek snížení účinnosti získávání elektrické energie z FV panelu.

Nově navržený systém sestává z absorbátoru, který je napojený na tepelný výměník. Tepelný výměník je připojen do primárního okruhu k tepelnému čerpadlu. Tepelné čerpadlo transportuje přebytečné odpadní teplo od solárního panelu k dalšímu využití a snižuje tak provozní teplotu panelu. Aktivním chlazením solárního fotovoltaického panelu dochází ke zvýšení účinnosti výroby elektrické energie ze slunečního záření a k prodloužení životnosti FV panelu. Odpadní teplo lze využít například k vytápění rodinných a bytových domů, temperaci chalup v zimním období, k ohřevu bazénu, případně k podpoře energeticky náročných systémů (průmyslové sušárny dřeva atp). Navržená technologie dokáže také část odpadního tepla přeměnit na elektrickou energii. Přeměna odpadního tepla na elektrickou energii může kompenzovat nevhodné světelné podmínky, případně pokles účinnosti díky povětrnostním vlivům, ale každopádně vylepšuje energetickou bilanci solárních fotovoltaických panelů.

Součástí technologie je také akumulační nádrž. Akumulační nádrž slouží jako vyrovnávací prostředek při náhlé změně teplot. Alternativně může sloužit jako zdroj tepla pro odmrazování v případě převráceného pracovního cyklu tepelného čerpadla.

Navržený systém fotovoltaických panelů včetně tepelného čerpadla je připojen k úložišti elektrické energie. Celý systém se tak stává energeticky nezávislým a je schopný pracovat v tzv. ostrovním režimu, tedy bez potřeby připojení k DS. Zařízení je schopno pomocí solárních panelů maximálně využívat obnovitelný zdroj energie zastoupený slunečním zářením, čímž je jeho provoz kompletně ekologický s nulovou produkcí emisí CO2, nízkonákladový a bezpečný vůči okolí.

Shrnutí:

Výhodou navrženého systému je vyšší účinnost při přeměně slunečního záření ne elektrickou energii, vyšší produkce elektrické energie díky redukci odpadního tepla vznikajícího při provozu FVE, dále prodloužení životnosti solárních fotovoltaických panelů, jednoduchost umožňující instalaci na stávající solární fotovoltaické panely (bez zatížení stávajících nosných konstrukcí), dále energetická soběstačnost, a v neposlední řadě výroba tepla k přímému zužitkování.

Momentálně je tento systém navržen a podán na patentový úřad za účelem podpory inovační výkonnosti naší společnosti. Naší snahou je zdokonalovat stávající systémy využívající obnovitelných zdrojů energie přesně na míru požadavkům a potřebám jak velkých průmyslových podniků, tak i rodinných domů.

Běžné fotovoltaické panely

Dále provádíme také instalace běžných fotovoltaických systémů na střechy průmyslových objektů, rodinných domů, pergol, atp. včetně možnosti akumulace elektrické energie.

Před Instalací

V průběhu instalace

Po instalaci

Před instalací

V průběhu instalace

Po instalaci

 

Hydroservis Union a.s.
ČeskyEnglish
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím