Podání přihlášky patentu v oblasti solárního provzdušňovače

V současné době se nám podařilo dokončit prototyp solárního vodního čeřiče určeného k provzdušňování vodních ploch, zejména pak chovných nádrží. Viz Solární provzdušňovač.

Podání přihlášky patentu v oblasti kombinovaných FV panelů

V současné době se nám podařilo dokončit prototyp kombinovaného solárního panelu určeného k efektivnějšímu získávání elektrické energie s následným využitím odpadního tepla vznikajícího během provozu FV panelu. Viz Kombinované FV panely

Dálkový dohled

Nově jsme se zaměřili na dálkový dohled a dálkové ovládání MVE. S tím souvisí také automatizace a zabezpečení turbíny z hlediska nouzových stavů.

Časopis Industry

Dozvíte se o nás také v článku časopisu INDUSTRY (str. 8-11)

více

Časopis Vision

Rozhovor se zakladatelem a ředitelem společnosti HYDROSERVIS-UNION pro s.r.o. v časopise VISION 

více

Bánkiho turbína

Bánkiho turbína
Dalším hojně používaným typem rovnotlaké turbíny je Bankiho turbína. Značnou předností této turbíny je možné využití v širokém rozsahu vodních děl a to jak z hlediska spádu tak i průtoku. Konstrukčně je Bánkiho turbína relativně jednoduchá a skládá se z třech základních částí. První část tvoří tzv. vtokový segment s regulační klapkou. Regulační klapka je tvarovaná do podoby rozváděcí lopatky, která usměrňuje proud vody na lopatky oběžného kola. Druhou částí je samotné těleso turbíny osazené oběžným kolem s válcovým uspořádáním, ve kterém jsou umístěny tvarované lopatky. Zvláštností tohoto stroje je tzv. dvojitý průtok oběžným kolem, kdy voda přitéká nejprve od lopatek ke středu oběžného kola a poté vytéká od středu přes protilehlé lopatky ven ze stroje do třetího segmentu. Při každém průtoku vody přes lopatky odevzdá voda část své energie. Třetím segmentem je savka se zavzdušňovacím ventilem. Úkolem ventilu je zamezit tomu, aby se oběžné kolo turbíny brodilo v odtékající vodě. Výhodou tohoto uspořádání turbíny je přirozené okysličování vody protékající strojem.

Výhody:

  • Široký rozsah použití z hlediska spádu a průtoku
  • Jednoduchá konstrukce
  • Jednoduché regulační ústrojí

Nevýhody:

  • Nutnost osazení zavzdušňovacího ventilu
  • Přehlcení stroje vede ke snížení celkové účinnosti stroje.
  • Vysoké nároky na čistotu vtokové vody

Copyright © 2018, Korbel Viktor, Hloušková Nikola

Hydroservis Union a.s.
ČeskyEnglish
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím