Podání přihlášky patentu v oblasti solárního provzdušňovače

V současné době se nám podařilo dokončit prototyp solárního vodního čeřiče určeného k provzdušňování vodních ploch, zejména pak chovných nádrží. Viz Solární provzdušňovač.

Podání přihlášky patentu v oblasti kombinovaných FV panelů

V současné době se nám podařilo dokončit prototyp kombinovaného solárního panelu určeného k efektivnějšímu získávání elektrické energie s následným využitím odpadního tepla vznikajícího během provozu FV panelu. Viz Kombinované FV panely

Dálkový dohled

Nově jsme se zaměřili na dálkový dohled a dálkové ovládání MVE. S tím souvisí také automatizace a zabezpečení turbíny z hlediska nouzových stavů.

Časopis Industry

Dozvíte se o nás také v článku časopisu INDUSTRY (str. 8-11)

více

Časopis Vision

Rozhovor se zakladatelem a ředitelem společnosti HYDROSERVIS-UNION pro s.r.o. v časopise VISION 

více

Vrtulová turbína

Ne ve všech případech je potřeba snažit se o extrémní výkony a účinnost. Často potřebujeme mimořádně jednoduchý a spolehlivý záložní zdroj energie, ať už na pokrytí krátkého výpadku elektrické energie pro řídící elektroniku, dobití záložních akumulátorů nebo jen pro rozsvícení nouzového osvětlení. Takový, který lze zapnout ihned, jedinou páčkou bez složitých příprav. Který bude pracovat vždy i při nestandardních hydrologických poměrech. Obdobně se vyskytují situace, kdy pro malý odběr není výhodné provozovat velké soustrojí. Platí to nyní a platilo to i v minulosti. Ve třicátých letech minulého století nabízeli někteří výrobci mlýnských strojů a turbín i jednoduché malé vodní motory určené jako pomocný zdroj hnací síly pro osvětlovací dynama v době, kdy hlavní hnací stroj živnosti stál.

Tyto malé pomocné vodní motory byly napojené na společný zdroj vody s hlavní turbínou a pracovaly pod stálým zatížením. Nejčastěji bývaly konstruovány jako jednoduché vrtulové neregulovatelné turbíny, opatřené pouze hlavním uzávěrem (většinou klapkou nebo hradítkem) určeným k úplnému zastavení.

Svoje místo si však nalezly i dnes a to především jako hnací stroje pracující do stálé zátěže (např. pro nabíjení akumulátorů na chatách). Následující řádky ukazují typické dobové provedení pomocné turbíny o průměru oběžného kola 150mm, která na spádu 2m dávala 0,5HP při spotřebě 27 ltr./sec.

Hydroservis Union a.s.
ČeskyEnglish
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím