Podání přihlášky patentu v oblasti solárního provzdušňovače

V současné době se nám podařilo dokončit prototyp solárního vodního čeřiče určeného k provzdušňování vodních ploch, zejména pak chovných nádrží. Viz Solární provzdušňovač.

Podání přihlášky patentu v oblasti kombinovaných FV panelů

V současné době se nám podařilo dokončit prototyp kombinovaného solárního panelu určeného k efektivnějšímu získávání elektrické energie s následným využitím odpadního tepla vznikajícího během provozu FV panelu. Viz Kombinované FV panely

Dálkový dohled

Nově jsme se zaměřili na dálkový dohled a dálkové ovládání MVE. S tím souvisí také automatizace a zabezpečení turbíny z hlediska nouzových stavů.

Časopis Industry

Dozvíte se o nás také v článku časopisu INDUSTRY (str. 8-11)

více

Časopis Vision

Rozhovor se zakladatelem a ředitelem společnosti HYDROSERVIS-UNION pro s.r.o. v časopise VISION 

více

Vanad-redoxová baterie

Jedná se o velkokapacitní uložiště energie, které je schopné pokrýt výpadky elektrické energie, omezit elektrické zatížení a proudové nárazy během rozběhové špičky, případně zcela nahradit připojení k DS v kombinaci s jakýmkoliv obnovitelným zdrojem energie. Energii je možno uchovat ať už v krátkodobém nebo dlouhodobém časovém horizontu (i několik let). Tento systém funguje jako optimální uložiště energie, které je schopno zabezpečit nepřetržitý provoz a efektivní dodávku energie bez ohledu na počasí, klimatické případně jiné změny. Vanad-redoxová baterie v kombinaci s našim řídícím systémem dokáže stabilizovat nesouměrnost v místě odběru. Tato technologie je šetrná k životnímu prostředí a vykazuje vysokou spolehlivost a efektivitu. Při elektrochemických procesech nedochází k degradaci elektrolytu, což nezatěžuje životní prostředí těžkými kovy (např. lithium, olovo).

 

Ukázkový projekt, který vznikl za podpory EU

Název projektu: Podpora energetické soběstačnosti areálu Šimanov

 

Cíl projektu: 

Cílem projektu je instalace vanad-redoxového uložiště v areálu Šimanov. Očekávaným výstupem bude podpora energetické soběstačnosti, zlepšení energetické bilance celého areálu za účelem rozšíření výroby, stabilizace odběrného místa a příprava zázemí pro umístění dobíjecího sloupku. 

Stručný popis projektu:

V letošním roce byl dokončen projekt na podporu energetické soběstačnosti areálu Šimanov. Tento projekt byl spolufinancován Evropskou Unií. Součástí projektu byla instalace vanad-redoxové baterie, sloužící jako uložiště energie. Jedná se o zcela novou technologii uchovávání elektrické energie, která zajišťuje efektivní hospodaření s energií a navíc je šetrná k životnímu prostředí. V tomto případě funguje vanad-redoxová baterie jako inteligentní člen distribuční soustavy areálu Šimanov a pomáhá vykrývat odběrové špičky jednotlivých provozů areálu. V momentě, kdy není FVE schopná v závislosti na klimatických podmínkách dostatečně zásobovat areál elektrickou energií, tak je energie dodávána z baterie. Naopak v případě přebytků elektrické energie z OZE dochází k akumulaci energie pro další využití. Konstrukční řešení baterie umožnuje velice rychlé reakce mezi nabitím a vybitím, což zajišťuje maximální efektivitu tohoto uložiště.

Parametry:  

Celková kapacita:               30 kWh

Provozní napětí:                 48 V

Systém připojení:               Třífázové plovoucí, pomocí hybridních střídačů a DCP stabilizátoru

Životnost – počet cyklů:     10 000

Ekologická stopa:               Bez ekologické zátěže, neobsahuje těžké kovy ​


Hydroservis Union a.s.
ČeskyEnglish
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím