Podání přihlášky patentu v oblasti solárního provzdušňovače

V současné době se nám podařilo dokončit prototyp solárního vodního čeřiče určeného k provzdušňování vodních ploch, zejména pak chovných nádrží. Viz Solární provzdušňovač.

Podání přihlášky patentu v oblasti kombinovaných FV panelů

V současné době se nám podařilo dokončit prototyp kombinovaného solárního panelu určeného k efektivnějšímu získávání elektrické energie s následným využitím odpadního tepla vznikajícího během provozu FV panelu. Viz Kombinované FV panely

Dálkový dohled

Nově jsme se zaměřili na dálkový dohled a dálkové ovládání MVE. S tím souvisí také automatizace a zabezpečení turbíny z hlediska nouzových stavů.

Časopis Industry

Dozvíte se o nás také v článku časopisu INDUSTRY (str. 8-11)

více

Časopis Vision

Rozhovor se zakladatelem a ředitelem společnosti HYDROSERVIS-UNION pro s.r.o. v časopise VISION 

více

Malá vodní elektrárna - Hamr nad Nežárkou

Technické údaje MVE Hamr nad Nežárkou

Jedná se o malou vodní elektrárnu jezového typu, která je osazena čtyřmi přímo-proudými vrtulovými turbínami naší výroby. Průměr oběžného kola je 800 mm a průměrná hltnost stroje se pohybuje okolo 1,5 m³/s. V rámci úprav byla provedena celková rekonstrukce samotné budovy MVE (valbová střecha s taškovou krytinou, vestavba komínového tělesa, výměna oken a dveří). Ve strojovně byly provedeny udržovací práce s kompletní výměnou technologie, včetně nové elektroinstalace. Přívodní kanál byl osazen novým stavidlem a kolem objektu byla provedena oprava sesuté zdi. Dále zde bylo umístěno zábradlí z důvodu bezpečnosti. Tato elektrárna se nachází v obci Hamr nedaleko města Veselí nad Lužnicí a je umístěná na řece Nežárce.

 

Hrubý spád: 1,3 m
Tok, říční km Nežárka - 4,488km
Počet strojů 4 ks
Typ turbín Přímo-proudá vrtulová
Celková hltnost 6 m³/s
Instalovaný výkon 60 kW
Dosažitelný výkon 45 kW
Výkon stroje od 5 kW do 15 kW
Napěťová hladina NN 0,4 kV
Typ elektrárny Jezová
V provozu od 10. 10. 2014

 

 

MVE HAMR NAD NEŽÁRKOU PŘED REKONSTRUKCÍ

MVE HAMR NAD NEŽÁRKOU V PRŮBĚHU REKONSTRUKCE

MVE HAMR NAD NEŽÁRKOU PO REKONSTRUKCI

 

 

 
Hydroservis Union a.s.
ČeskyEnglish
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím