Podání přihlášky patentu v oblasti solárního provzdušňovače

V současné době se nám podařilo dokončit prototyp solárního vodního čeřiče určeného k provzdušňování vodních ploch, zejména pak chovných nádrží. Viz Solární provzdušňovač.

Podání přihlášky patentu v oblasti kombinovaných FV panelů

V současné době se nám podařilo dokončit prototyp kombinovaného solárního panelu určeného k efektivnějšímu získávání elektrické energie s následným využitím odpadního tepla vznikajícího během provozu FV panelu. Viz Kombinované FV panely

Dálkový dohled

Nově jsme se zaměřili na dálkový dohled a dálkové ovládání MVE. S tím souvisí také automatizace a zabezpečení turbíny z hlediska nouzových stavů.

Časopis Industry

Dozvíte se o nás také v článku časopisu INDUSTRY (str. 8-11)

více

Časopis Vision

Rozhovor se zakladatelem a ředitelem společnosti HYDROSERVIS-UNION pro s.r.o. v časopise VISION 

více

Malá vodní elektrárna - Nepál

Technické údaje MVE Nepál

Značné zkušenosti nám přinesla i mezinárodní spolupráce na opravě MVE v Nepálu. Jednalo se o obnovu MVE zničené zemětřesením v roce 2013. Obnova této MVE byla pro naši společnost velkou výzvou, neboť poškozené komponenty nebylo možné v daném místě opravit. Části turbíny musely být tedy složitě přepraveny do ČR, kde došlo k jejich opravě a zpětnému navrácení na původní místo. Práci nezjednodušoval ani fakt, že se daná lokalita nacházela v 5 000 m.n.m. a transport materiálu a komponent byl možný pouze pomocí helikoptéry. Součástí projektu bylo také rozšíření distribuční soustavy, zřízení veřejného osvětlení a následně zaškolení pracovníků starajících se o provoz MVE a opravu distribuční sítě.

 

Hrubý spád: 28 m
Tok, říční km  
Počet strojů 1 ks
Typ turbín Bánkiho
Celková hltnost 350 l/s
Instalovaný výkon 55 kW
Dosažitelný výkon 51,25 kW
Výkon stroje od 3 kW do 55 kW
Napěťová hladina NN 0,4 kV
Typ elektrárny Derivační, bez jezového tělesa
V provozu od 28. 10. 2016
Hydroservis Union a.s.
ČeskyEnglish
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím