Podání přihlášky patentu v oblasti solárního provzdušňovače

V současné době se nám podařilo dokončit prototyp solárního vodního čeřiče určeného k provzdušňování vodních ploch, zejména pak chovných nádrží. Viz Solární provzdušňovač.

Podání přihlášky patentu v oblasti kombinovaných FV panelů

V současné době se nám podařilo dokončit prototyp kombinovaného solárního panelu určeného k efektivnějšímu získávání elektrické energie s následným využitím odpadního tepla vznikajícího během provozu FV panelu. Viz Kombinované FV panely

Dálkový dohled

Nově jsme se zaměřili na dálkový dohled a dálkové ovládání MVE. S tím souvisí také automatizace a zabezpečení turbíny z hlediska nouzových stavů.

Časopis Industry

Dozvíte se o nás také v článku časopisu INDUSTRY (str. 8-11)

více

Časopis Vision

Rozhovor se zakladatelem a ředitelem společnosti HYDROSERVIS-UNION pro s.r.o. v časopise VISION 

více

Malá vodní elektrárna - Šimanov

Technické údaje MVE Šimanov

Jedná se o MVE situovanou na řece Nežárce. Elektrárna je osazena Francisovou turbínou o výkonu 55 kW. Průměr oběžného kola je 1400 mm a průměrná hltnost stroje se pohybuje okolo 0,1 - 2,2 m3/s. Lokalita prošla kompletní změnou z hlediska elektroinstalace a nových technologií řízení provozu (např. hydraulické ovládání stavidel bez použití koncových spínačů, atp.) a to vše za účelem dálkového dohledu a řízení pomocí internetového připojení. Náhled DEMO verze zde. Dálkový přístup nabízí kompletní informace o provozních stavech elektrárny (provozní teplota a tlak jednotlivých komponent, ovládání stavidla, ovládání otáček stroje, atd.). Součástí rekonstrukce byla i změna uspořádání řemenového převodu s maximálním snížením osové vzdálenosti řemenice generátoru a řemenice turbíny a to s pomocí nového systému dopínacích kladek, které jsou umístěny v těsné blízkosti řemenice turbíny. Výhodou tohoto systému je to, že dopínací ústrojí řemene napomáhá maximálnímu zefektivnění náběhového úhlu řemenice generátoru. Přívodní kanál byl osazen novým stavidlem s rychlostí zdvihu stavidla do 30 vteřin.

Hrubý spád: 3,5 m
Tok, říční km Nežárka - 26,586 km
Počet strojů 1 ks
Typ turbín Francisova, vertikální
Celková hltnost 2,5 m³/s
Instalovaný výkon 55 kW
Dosažitelný výkon 55 kW
Výkon stroje od 0 kW do 55 kW
Napěťová hladina NN 0,4 kV
Typ elektrárny Jezová, derivační
V provozu od 1. 9. 2016

 

 

MVE ŠIMANOV PŘED REKONSTRUKCÍ

MVE ŠIMANOV V PRŮBĚHU REKONSTRUKCE

MVE ŠIMANOV PO REKONSTRUKCI

Kontrola otřesů řemeniceAutomatizace stavidlaDálkový dohledPodsvícení elektoinstalace

 

Hydroservis Union a.s.
ČeskyEnglish
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím