Podání přihlášky patentu v oblasti solárního provzdušňovače

V současné době se nám podařilo dokončit prototyp solárního vodního čeřiče určeného k provzdušňování vodních ploch, zejména pak chovných nádrží. Viz Solární provzdušňovač.

Podání přihlášky patentu v oblasti kombinovaných FV panelů

V současné době se nám podařilo dokončit prototyp kombinovaného solárního panelu určeného k efektivnějšímu získávání elektrické energie s následným využitím odpadního tepla vznikajícího během provozu FV panelu. Viz Kombinované FV panely

Dálkový dohled

Nově jsme se zaměřili na dálkový dohled a dálkové ovládání MVE. S tím souvisí také automatizace a zabezpečení turbíny z hlediska nouzových stavů.

Časopis Industry

Dozvíte se o nás také v článku časopisu INDUSTRY (str. 8-11)

více

Časopis Vision

Rozhovor se zakladatelem a ředitelem společnosti HYDROSERVIS-UNION pro s.r.o. v časopise VISION 

více

Malá vodní elektrárna - Záblatí

Technické údaje MVE Záblatí

Mezi úspěšně dokončené projekty patří generální oprava a opětovné zprovoznění vodního díla MVE Záblatský mlýn. V kašně Záblatské elektrárny se nachází kompletně repasovaná horizontální (kašnová) turbína typu Francis s průměrem OK 600 mm s max. hltností 1 m³/s a max. dosažitelným výkonem 22 kW. V rámci úprav byla na elektrárně provedena nová elektroinstalace, oprava sesuté zdi a betonáže v okolí turbíny, instalace nového stavidla na jalovou propusť v objektu elektrárny s možností uzamknutí v libovolné poloze a čištění Zlaté Stoky od vtoku po výpusť rybníka Záblatský. Veškeré tyto úpravy byly realizovány na základě inovačního návrhu společnosti „HYDROSERVIS-UNION pro s.r.o.“. Tato elektrárna je situovaná na uměle vybudovaném vodním kanálu Zlaté stoky. Elektrárna se nachází v obci Záblatí nedaleko městysu Lomnice nad Lužnicí. 

Hrubý spád: 4,1 m
Tok, říční km Zlatá stoka - 35,000 km
Počet strojů 1 ks
Typ turbín Francisova, vertikální
Celková hltnost 800 l/s
Instalovaný výkon 30 kW
Dosažitelný výkon 22 kW
Výkon stroje od 2 kW do 22 kW
Napěťová hladina NN 0,4 kV
Typ elektrárny ---
V provozu od 17. 1. 2013

 

MVE ZÁBLATÍ PŘED REKONSTRUKCÍ

MVE ZÁBLATÍ V PRŮBĚHU REKONSTRUKCE

MVE ZÁBLATÍ PO REKONSTRUKCI

Hydroservis Union a.s.
ČeskyEnglish
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím