Podání přihlášky patentu v oblasti solárního provzdušňovače

V současné době se nám podařilo dokončit prototyp solárního vodního čeřiče určeného k provzdušňování vodních ploch, zejména pak chovných nádrží. Viz Solární provzdušňovač.

Podání přihlášky patentu v oblasti kombinovaných FV panelů

V současné době se nám podařilo dokončit prototyp kombinovaného solárního panelu určeného k efektivnějšímu získávání elektrické energie s následným využitím odpadního tepla vznikajícího během provozu FV panelu. Viz Kombinované FV panely

Dálkový dohled

Nově jsme se zaměřili na dálkový dohled a dálkové ovládání MVE. S tím souvisí také automatizace a zabezpečení turbíny z hlediska nouzových stavů.

Časopis Industry

Dozvíte se o nás také v článku časopisu INDUSTRY (str. 8-11)

více

Časopis Vision

Rozhovor se zakladatelem a ředitelem společnosti HYDROSERVIS-UNION pro s.r.o. v časopise VISION 

více

Malá vodní elektrárna - Tájek

Technické údaje MVE Josefa Tájka

Dalším projektem je obnova a úprava ovládání turbíny pro malou vodní elektrárnu Tájek. Elektrárna je vybavena Francisovou turbínou o výkonu 45 kW. Průměr oběžného kola je 2000 mm a průměrná hltnost stroje se pohybuje okolo 3000-3500 l/s. V rámci úprav byl původní asynchronní generátor vyměněn za výkonnější. Ovládání turbíny bylo po mechanické stránce obnoveno a doplněno novým elektropohonem a automatikou. Stávající elektroinstalace byla zcela zrušena a nahrazena novými rozvaděči. Pomocné technologie pro ovládání turbíny – elektropohon, koncové snímače, ukazatele atd. byly instalovány nové a to včetně kabeláže. Na této lokalitě je dále instalováno speciální fázovací zařízení společnosti „HYDROSERVIS-UNION pro s.r.o.“, které bylo vyvinuto za účelem fázování elektrárny do nestabilní sítě. Tato elektrárna se nachází v obci Lužnice nedaleko města Třeboně a je umístěná na řece Lužnici.

Hrubý spád: 2,5 m
Tok, říční km Lužnice - 90,491 km
Počet strojů 1 ks
Typ turbín Francisova, vertikální
Celková hltnost 3,5 m³/s
Instalovaný výkon 45 kW
Dosažitelný výkon 40 kW
Výkon stroje od 5 kW do 40 kW
Napěťová hladina NN 0,4 kV
Typ elektrárny Derivační
V provozu od 17. 1. 2013

 

MVE TÁJEK PŘED REKONSTRUKCÍ

MVE TÁJEK V PRŮBĚHU REKONSTRUKCE

MVE TÁJEK PO REKONSTRUKCI

 

Hydroservis Union a.s.
ČeskyEnglish
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím