Podání přihlášky patentu v oblasti solárního provzdušňovače

V současné době se nám podařilo dokončit prototyp solárního vodního čeřiče určeného k provzdušňování vodních ploch, zejména pak chovných nádrží. Viz Solární provzdušňovač.

Podání přihlášky patentu v oblasti kombinovaných FV panelů

V současné době se nám podařilo dokončit prototyp kombinovaného solárního panelu určeného k efektivnějšímu získávání elektrické energie s následným využitím odpadního tepla vznikajícího během provozu FV panelu. Viz Kombinované FV panely

Dálkový dohled

Nově jsme se zaměřili na dálkový dohled a dálkové ovládání MVE. S tím souvisí také automatizace a zabezpečení turbíny z hlediska nouzových stavů.

Časopis Industry

Dozvíte se o nás také v článku časopisu INDUSTRY (str. 8-11)

více

Časopis Vision

Rozhovor se zakladatelem a ředitelem společnosti HYDROSERVIS-UNION pro s.r.o. v časopise VISION 

více

Malá vodní elektrárna - rybník Hejtman

Technické údaje MVE rybník Hejtman

Jedná se o malou vodní elektrárnu s možností akumulace, která je osazena dvěma vrtulovými turbínami typu MT3. Průměr oběžného kola je 300 mm a průměrná hltnost stroje se pohybuje okolo 300-350 l/s. V rámci úprav bylo provedeno matematické tvarování savky, která v tomto případě zajišťuje více než 50 % účinnosti stroje. Dále byla provedena úprava oběžného kola pro dosažení maximálního výkonu lokality. Původní technologie jednotlivých strojů byla nahrazena novými oběžnými koly, pro dosažení maximální energetické výnosnosti této lokality. Elektrárna je unikátní tím, že je fázování generátoru prováděno lineárně (elektronicky) pomocí soft-starteru. Výsledkem je pozvolné napojení na distribuční soustavu, přičemž nevzniká případný proudový ráz. Díky nové struktuře elektroinstalace je při fázování zajištěn plynulý přechod z motorového do generátorového provozu. Turbíny pracují v násoskovém provedení. Tento sytém umožňuje umístit turbínu výše, než je nulová kóta vodní zdrže (jezu rybníka). Tato elektrárna se nachází v obci Chlum u Třeboně nedaleko obce Majdalena a je umístěná na přelivové hraně rybníku Hejtman, kterým protéká Koštěnický potok.

Hrubý spád: 6,5 m
Tok, říční km Koštěnický potok - 5,550 km
Počet strojů 2 ks
Typ turbín Vrtulová MT3
Celková hltnost 700 l/s
Instalovaný výkon 30 kW
Dosažitelný výkon 30 kW
Výkon stroje od 5 kW do 15 kW
Napěťová hladina NN 0,4 kV
Typ elektrárny Akumulační
V provozu od 17. 1. 2015

 

MVE RYBNÍK HEJTMAN PŘED REKONSTRUKCÍ

MVE RYBNÍK HEJTMAN PO REKONSTRUKCI

 

Hydroservis Union a.s.
ČeskyEnglish
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím